W związku z opublikowaniem ustawy z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej (Dz.U. poz. 2117) dyrektor szkoły informuje, że 12 listopada jest dniem wolnym od pracy.
Zebrania Rady Rodziców oraz zebrania w klasach są przeniesione na
19 listopada 2018 r.
Rada Rodziców o godz. 17.00.
Spotkanie z wychowawcami w klasach o godz. 18.00.
Święto Patrona
29 października świętowaliśmy 94. rocznicę urodzin Zbigniewa Herberta. Jak każdego roku, obchodziliśmy w tym dniu Święto Patrona Szkoły. Obchody tego Święta koncentrowały się na spotkaniu z twórczością Zbigniewa Herberta.
Uczniowie klas pierwszych wysłuchali fragmentów korespondencji Zbigniewa Herberta do przyjaciół – Magdaleny i Zbigniewa Czajkowskich, zebranych w zbiorze „Kochane zwierzątka”. Odkrywali w ten sposób mniej oficjalną, wewnętrzną biografię Poety. Uczniowie klas drugich czytali wybrane eseje z tomu „Labirynt nad morzem”, zaś klasy trzecie – eseje z cyklu „Barbarzyńca w ogrodzie”.
Punktem kulminacyjnym było wykonanie przez każdą z klas pracy plastycznej inspirowanej powyższymi lekturami lub wierszami „Podróż” i „Modlitwa Pana Cogito”. Prace te stanęły do międzyklasowego konkursu, którego wyniki zostaną ogłoszone na zakończenie obchodów Roku Zbigniewa Herberta, czyli w styczniu 2019r. Ich urodę można podziwiać już teraz, wybrane prace prezentujemy poniżej.
Oprócz tego każda klasa miała za zadanie przygotować ścienną gazetkę poświęconą Patronowi. Miło nam ogłosić wyniki tej konkurencji.
I miejsce – klasa 2d za gazetkę w Sali 112
II miejsce – ex aequo klasa 2f1 za gazetkę w sali 24 i klasa 3d1 za gazetkę w sali 102
III miejsce – klasa 3e za gazetkę w sali 25
Gratulujemy wszystkim laureatom!
Wycieczka do Torunia
W dniach 22- 24 października klasa 3d2 wybrała się w podróż edukacyjną do Torunia.
Pomimo że miasto Kopernika powitało nas słotą i wiatrem, wycieczka należała do niezwykle udanych, przede wszystkim ze względu na atrakcje turystyczne miasta oraz atmosferę wyjazdu.
Młodzież zwiedziła Centrum Astronomii UMK, obejrzała pokaz w planetarium, zobaczyła wystawy w „Młynie Wiedzy”, między innymi „O obrotach sfer niebieskich” oraz „Rzeki”.
Przewodnicy toruńscy zaserwowali nam także bardzo ciekawe lekcje historii. Oprócz tradycyjnego spaceru po Starówce z przewodnikiem, uczniowie wzięli udział w grze miejskiej, a jej zwycięzcy otrzymali ogromne paczki pierników…
Niezwykle ciekawy, a zarazem zabawny, był pokaz wyrobu pierników w Żywym Muzeum Piernika. Wszyscy poznali tajniki sztuki piernikarskiej, a następnie wypiekli ciastko – dzieło własnych rąk.
Dreszczyk emocji wzbudziło zwiedzanie Fortu IV z pochodniami i przeprowadzona tam lekcja historii „System kar w armii pruskiej”. Wizyta w forcie zakończyła się podchodami oraz ogniskiem.