W poniedziałek 9 kwietnia odbędą się zebrania z rodzicami uczniów
klas pierwszych, drugich i trzecich.
W klasach trzecich zostaną podane oceny przewidywane na koniec roku, w tym zagrożenia oceną niedostateczną.
Początek spotkań o godz. 18.00.
9 kwietnia w naszej szkole będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych. Akcję organizują uczniowie we współpracy z fundacją DKMS.
W bazie dawców mogą się zarejestrować osoby w wieku 18 – 55 lat.
Godziny rejestracji (w sali 109)
dla uczniów – 3, 4, 5 godzina lekcyjna
dla rodziców i absolwentów – 17.00- 18.00, 18.30 – 19.30
Więcej informacji pod adresem fundacji https://www.dkms.pl/pl
Filmy informacyjne
https://www.youtube.com/watch?v=IUGESE-atV0
https://www.youtube.com/watch?v=YQ-Q7wshTD0
ZAPRASZAMY PEŁNOLETNICH UCZNIÓW, ABSOLWENTÓW, RODZICÓW!
W czwartek 1.03.2018 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z p. prof. Jerzym Stępniem.
Wybory samorządowe już jesienią tego roku. Dla większości uczniów klas drugich i trzecich będzie to pierwsza okazja do skorzystania z prawa do wybierania swoich przedstawicieli, którzy w ich imieniu będą sprawować władzę na poziomie lokalnym – gmin, dzielnic, powiatów, miast i województw.
Któż inny jak nie współtwórca reformy samorządowej w Polsce z roku 1990, która przekazała część władzy w ręce społeczności lokalnych, potrafiłby lepiej opowiedzieć o znaczeniu zbliżających się wyborów? Profesor Jerzy Stępień, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, internowany w stanie wojennym, uczestnik obrad Okrągłego Stołu, senator I i II kadencji, sędzia oraz prezes Trybunału Konstytucyjnego w latach 2006-2008 przeprowadził wykład dla klas IIe, IIIb i IIIe o historii kształtowania się idei obywatelskiej partycypacji od czasów starożytnych do współczesności.
Najbardziej obrazowym i zapamiętanym porównaniem było to zrównujące osoby niekorzystające z prawa wyborczego z niewolnikami. Niech dźwięczy nam ono w głowie jesienią.